• Dejepisná exkurzia v Ružomberku

• ​​​​​​​​

Dňa 20.6.2022 sa študenti septimy zúčastnili exkurzie po pamiatkach obetiam prvej a druhej svetovej vojny v Ružomberku. Zastavili sa pri Pamätníku Súsošie Slobody, ktorý sa nachádza na Námestí Slobody. Súsošie tvoria tri samostatné kompozície: Súsošie Poroba, Súsošie Odboj a Socha Víťazstvo. Súsošie bolo odhalené v roku 1928 pri príležitosti 10. výročia konca prvej svetovej vojny.

Študenti septimy si uctili pamiatku obetiam druhej svetovej vojny. Tragické udalosti im pripomenuli pamätné tabule s menami obetí, ktoré sa nachádzajú na budove Liptovského múzea v Ružomberku. Analýzou doplnkových učebných textov si študenti priblížili oslobodzovacie boje v  Ružomberku a okolí v roku 1945.

Mgr. Tomajková

• Exkurzia ZOO Zlín

• 20. 6. 2022 sa študenti II. B a sexty zúčastnili exkurzie do zoologickej záhrady Zlín. Tá patrí k najkrajším miestam celej Moravy. Vtáky žijú vo voliérach, ktoré pripomínajú ich domovinu, cicavce sú v prírodných expozíciách. V zlínskej ZOO žije 1233 zvierat, ktoré reprezentujú 222 druhov.  Originalitou zoologickej záhrady je členenie areálu podľa kontinentov. Preto sme pri prechádzke prešli Afrikou, Áziou, Austráliou a Amerikou. Každá oblasť mala svoje osobité kúzlo. Do väčších voliér sme mohli priamo vojsť a dostali sme sa do tesnej blízkosti niektorých druhov vtákov, či menších cicavcov. V jednej z vodných nádrží sme mohli nakŕmiť a aj pohladkať raje. Novinkou bola tropická hala Yukatan a Jaguar Trek, ktorá je  najväčšou expozícia svojho druhu v Európe.

Mgr. Monika Šindléryová a Mgr. Iveta Lauková

• Exkurzia z fyziky

• Dňa 15.6. 2022 prof. Krajník, Ridoška, Krajníková a Kodríková zorganizovali pre triedy kvintu, 1.A, 1.B, 3.B a septimu exkurziu z fyziky a poznávanie historického centra Banskej Bystrice.V Banskej Bystrici sa študenti v skupinách zapojili do aktivity, ktorej cieľom bolo spoznať historické centrum. Podľa pokynov našli historické objekty, zapísali do pracovného listu informácie, ktoré zistili a urobili spoločnú fotografiu pred objektom. Aktivita bola vyhodnotená a najlepšie skupiny ocenené. Po presune do Žiaru nad Hronom si pozreli študenti v planetáriu program "Vesmír a Slnečná sústava" a "Letná obloha".

Mgr. Miroslav Krajník

• Plážový volejbal

• Dňa 14.6.2022 sa na plážových ihriskách Fitness California na Klačne uskutočnil turnaj študentiek a študentov v plážovom volejbale. V dievčenskej aj chlapčenskej kategórii sa zúčastnilo 5 tímov. V kategórii študentiek sme postavili 2 družstvá, v kategórii študentov 1 mužstvo. Dievčatá skončili na 2 a 3 mieste. Chlapci obsadili 2 miesto. Žiakom ďakujeme za predvedené výkony a reprezentáciu.   Mgr. Ján Demčák

• Školské majstrovstvá SR v basketbale

• Dňa 7 - 8.6.2022 sa naše žiačky zúčastnili školských majstrovstiev SR v basketbale žiačok stredných škôl, ktoré sa uskutočnili v Piešťanoch v Diplomat aréne. Dievčatá po 2 výhrach a 2 prehrách skončili na konečnom 5. mieste.  Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu a predvedené výkony.  Mgr. Ján Demčák

• Gymnasticko-športový deň - XI.ročník

• V utorok 7.6.2022 sme po dvojročnej pandemickej pauze opäť organizovali gymnastický deň - zábavné športové dopoludnie pre deti materských škôl a prvých ročníkov základných škôl.

Záujem zo strany MŠ a ZŠ bol veľmi veľký, počasie bolo krásne, ako na objednávku.

Deň bol plný veselej športovej atmosféry, smiechu a radosti.

Pozitívne je, že na stanovištiach pomáhali žiaci gymnázia a pod odborným vedením telocvikárov takto ukázali deťom ako aktívne tráviť voľný čas a prispeli k budovaniu lásky k športu, priateľstvu a tolerancii.

Vonkajší areál školy a telocvičňa boli rozdelené na štyri základné zóny: gymnastická, atletická, basketbal a florbal, volejbal a futbal. K nim sa podarilo priradiť i piatu zónu - uzavreté mestské ihrisko na ulici Makovického, v blízkosti Gymnázia.

Za vydarený priebeh Gymnastického dňa vo veľkej miere vďačíme :

- našim bývalým kolegom telocvikárom a dobrovoľníkom -  p.Scheerová Jarmila, p.Scheer Pavel, p.Frič Igor

- zdravotníkovi - p. Časo Jozef

Naša špeciálna vďaka a veľké uznanie patrí pani Janke Fričovej, hlavnej organizátorke Gymnastického dňa.

Iveta Kmeťová

• Zámok Schönbrunn Viedeň

• Dňa 2. 6. 2022 vyučujúce nemeckého jazyka opäť zorganizovali exkurziu do Viedne. Tentokrát sa jej zúčastnili študenti 1.A, 1.B, sexty a septimy.

Študenti najskôr absolvovali prehliadku letného sídla Habsburgovcov - zámku Schönbrunn, v ktorom si prezreli 22 zaujímavých miestností. Potom sa poprechádzali v schönbrunských záhradách a na konci navštívili impozantnú stavbu Gloriettu, z ktorej si mohli vychutnať prekrásny výhľad na Schönbrunn a na Viedeň.

Veríme, že si študenti vyskúšali nemecký jazyk v praxi a že si vydarenú exkurziu čoskoro zopakujeme.

Mgr. Lucia Pechová

• English Week -Turnus II.

• Od 23.5. do 27.5. sa śtudenti kvinty a druhého ročníka zúčastnili intenzívneho kurzu anglického jazyka English Week.

Kurz bol zameraný na rozprávanie prostredníctvom zaujímavých aktivít a hier s americkým lektorom Rayom S.

Pomocou rôznorodých výučbových techník – hier, zábavných aktivít, dramatizácie a iných foriem komunikácie si študenti osvojili hovorovú angličtinu a komunikačné zručnosti.

Mgr.Tatiana Dudrová