• Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
    • Zapojili sme sa do celoslovenskej kampane Červené stužky
     • Zapojili sme sa do celoslovenskej kampane Červené stužky

      Červené stužky sú symbolom boja proti AIDS a názov celoslovenskej kampane. Toto nevyliečiteľné ochorenie je celosvetovým problémom, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého z nás.

      Na našej škole sme sa už po druhý rok zapojili do tejto kampane a pripravili niekoľko akcií na zviditeľnenie Svetového dňa boja proti AIDS. V relácii v školskom rozhlase sme si zdôraznili, že najúčinnejším prostriedkom na zabránenie šírenia HIV a AIDS je prevencia a predovšetkým zodpovedné sexuálne správanie. Na hodinách etickej výchovy sme si pozreli prezentáciu Národného referenčného centra pre prevenciu HIV/AIDS a následne svoje vedomosti otestovali v kvíze. Tiež sme spoločne vyrábali červené stužky, ktoré sme si pripínali ráno pri príchode do školy.

    • Francúzsky stážista na hodinách francúzštiny
     • Francúzsky stážista na hodinách francúzštiny

      Vo štvrtok 24.11. na našu školu zavítal Elie, ktorý je na stáži vo Francúzskej aliancii v Banskej Bystrici. Jedným z jeho poslaní je aj stretávať sa so slovenskými študentmi na školách a umožniť im prakticky využiť vedomosti z francúzskeho jazyka a tiež im priniesť kúsok Francúzska na Slovensko.

      Na našej škole sa s ním mali možnosť stretnúť žiaci zo IV.A, IV.B a III.A. Elie si pre nich pripravil rôzne aktivity, predstavil im mesto, z ktorého pochádza. Stretnutia sa niesli v príjemnej atmosfére.

    • Prezentácia Ekonomickej fakulty UMB
     • Prezentácia Ekonomickej fakulty UMB

      Dňa 29. 11. 2022 Adrián Poliak priblížil našim študentom štvrtého ročníka štúdium na Ekonomickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Adrián je náš bývalý študent. Štvrtý rok navštevuje študijný program Financie, bankovníctvo a investovanie na UMB v Banskej Bystrici. Adrián prostredníctvom prezentácie a krátkych videí informoval o všetkých formách štúdia ako aj o študijných programoch na Ekonomickej fakulte. Upozornil tiež na možnosť štúdia v cudzom jazyku. Adrián Poliak absolvoval jeden rok štúdia v zahraničí v Aténach a to vďaka programu Erasmus+ do ktorého je zapojená aj UMB v Banskej Bystrici. Adrián Poliak štúdium na Ekonomickej fakulte odporučil aj našim študentom.

     • Veľa úspechov v novej pracovnej pozícii.

      Dnešným dňom bol náš kolega, pán RNDr. Dušan Dírer, slávnostne menovaný do funkcie starostu obce Liptovská Štiavnica, a tak svoje pôsobenie na našej škole na čas výkonu tejto funkcie prerušuje.

      V novej etape jeho pracovného života mu želáme veľa úspechov, spokojnosti a naplnených očakávaní.

      Dúfame, že i napriek jeho pracovnému vyťaženiu, si nájde čas a príde nás, svojich kolegov a študentov, občas pozrieť .

    • Deň bez batohu
     • Deň bez batohu

      "Vezmi si svoje veci do školy v čomkoľvek okrem bežnej školskej tašky. Buď originálny a vymysli čo najbláznivejšiu „nádobu“ na svoje veci."

      V duchu tejto výzvy sme 23. novembra v škole zorganizovali Deň bez batohu.

      Okrem toho, že sme si spríjemnili jeden školský deň, zapojili sme sa do akcie, ktorej cieľom je pripomenúť si, že milióny detí na celom svete musia chodiť kilometre do školy pešo, knihy a školské pomôcky si nosia v rukách, pretože si nemôžu dovoliť školské tašky.

    • Školská kolekcia
     • Školská kolekcia

      Pozor novinka !

      Naša škola si nechala vytvoriť svoju vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia (dizajn je motív č.1 - vyhral v hlasovaní), ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v našom eshope tu:

      https://www.kraloveskoly.cz/ruzomberok/

      Objednávanie je už spustené a bude možné až do 11.12. 2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

    • Linda Fidesová ocenená na radnici
     • Linda Fidesová ocenená na radnici

      Študentka oktávy Linda Fidesová bola v pondelok 21. novembra 2022 pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva ocenená na slávnostnej ceremónii na MsÚ Ružomberok.

      O kultúrny program sa postarala svojim spevom Veronika Gerátová, tiež študentka našej školy.

      Linda patrí medzi nadaných študentov so zodpovedným prístupom k povinnostiam.

     • Okresné kolo vo florbale žiakov

      Dňa 11.11. 2022 sa uskutočnil turnaj študentov stredných škôl vo florbale. Turnaja sa zúčatnili 4 stredné školy a hralo sa systémom každý s každým. Naše družstvo odohralo tri zápasy. Všetky tri zápasy vyhrali, aj keď to boli tesné výsledky a dramatické zápasy. Turnaj sme vyhrali a postúpili sme do kvalifikačného kola.

     • Majstrovstvá okresu vo volejbale žiakov

      Dňa 08.11.2022 sa naši žiaci zúčastnili na Majstrovstvách okresu vo volejbale žiakov. Turnaja sa zúčastnilo až 9 škôl, čo je krásna účasť a hralo sa v 3. základných skupinách po 3 tímy. Naše družstvo postúpilo zo základnej skupiny a hrali sme finálovú skupinu spolu so ZŠ Klačno a ZŠ Bystrická cesta. Po tesnom víťazstve nad ZŠ Bystrická cesta 2:1 na sety nás čakal finálový zápas so ZŠ Klačno. Po dramatickom priebehu sme bohužiaľ prehrali zápas 1:2 na sety a obsadili sme nepopulárne 2. miesto.

    • Gymnázium bajkom
     • Gymnázium bajkom

      V mesiacoch október a november si mohli naši študenti a učitelia vyskúšať mestský elektrobicykel, ktorý nám prepožičalo občianske združenie Bajkom. Cieľom takýchto akcií združenia je podporiť rozvoj ekologickej dopravy v našom meste, vytvorenie bezpečných ciest pre všetkých.

      Vyberáme z vyjadrení študentov a učiteľa, ktorí nejaký čas elektrobicykel používali:

    • Trestné právo v praxi
     • Trestné právo v praxi

      Časť študentov SPS tretieho ročníka absolvovalo 16. 11. 2022 exkurziu na Okresnom súde v Ružomberku, kde mohli vidieť uplatnenie Trestného zákona č. 300/2005 Z. z v praxi. Naši gymnazisti sa mali možnosť priamo zúčastniť piatich verejných zasadnutí. Pani sudkyňa JUDr. Penjaková otvorila verejné pojednávanie vo veci podmienečného prepustenia odsúdeného z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Ružomberku. Obsahom ďalšieho verejného zasadnutia bolo preradenie odsúdeného zo stredného stupňa stráženia na minimálny stupeň stráženia vo výkone trestu. Tretie verejné pojednávanie sa týkalo zmeny spôsobu výkonu trestu odsúdeného. Medzi pojednávaniami JUDr. Penjaková vytvorila priestor na otázky našich študentov zamerané na výkon práce sudcu, prokurátora aj zamestnancov Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Ružomberku. Ďalšie verejné zasadnutie sa týkalo žiadosti odsúdeného o vrátenie

    • Hlasovanie spustené !
     • Hlasovanie spustené !

      Buďme hrdí na svoju školu a ukážme okoliu, kde študujeme, pracujeme, študovali sme alebo kde študujú naše deti.

      Hlasujte do 18.11.2022 o tom, ktorý z troch motívov sa vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny a tričká, ale aj tepláky, batohy, čiapky a ďalšie kúsky :-)

     • Florbal je späť na školách !

      Dňa 10. novembra 2022 sa uskutočnilo okresné kolo vo florbale študentiek stredných škôl. V tejto súťaži mala po dvojročnej pauze zastúpenie aj naša škola. Mladé študentky si svoje florbalové zručnosti otestovali v dvoch stretnutiach.

      V prvom zápase sme nastúpili proti SZŠ M. T. Schererovej. Do zápasu vstúpili lepšie zdravoťáčky, keď sa presnou strelou ujali vedenia hneď v prvých minútach hry. Naše dievčatá sa napriek snahe a efektivite v útoku nepresadili, a tak zápas skončil tesnou prehrou našich študentiek 0 : 1.

     • Týždeň vedy a techniky

      Katedra matematiky Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku ponúkla v rámci týždňa vedy a techniky prednášky z matematiky aj pre žiakov našej školy.
      Študenti 3.B a sexty sa zúčastnili prednášky:
      Ako riešiť úlohy z matematiky, keď si neviem spomenúť ako.
      Prednáška bola venovaná vybraným úlohám zo stredoškolskej matematiky, ktoré je možné riešiť „menej tradičnými“ spôsobmi riešenia.

    • Francúzska stážistka na hodinách
     • Francúzska stážistka na hodinách

      V pondelok 7. novembra študenti francúzštiny privítali Flavie - francúzsku lektorku, ktorá je na pracovnej stáži v banskobystrickej Alliance française (Francúzska aliancia).

      Toto stretnutie bolo pre študentov príležitosťou porovnať si svoje vedomosti o Francúzsku formou kvízu. Zároveň mohli v neformálnej diskusii využiť svoje jazykové znalosti, pýtali sa Flavie na mnohé oblasti života vo Francúzsku, zaujímalo ich, ako sa mladej lektorke páči na Slovensku.

    • Beh 17. novembra
     • Beh 17. novembra

      Štvrtok 3. novembra 2022 sa uskutočnil ,,Beh 17. novembra“, ktorý je jedným z najstarších bežeckých podujatí na Slovensku. Ideálne počasie prilákalo do Žiliny športovcov z celého Slovenska a na štart sa postavilo spolu úctyhodných 502 pretekárov v 11 vekových kategóriách. Väčšinu štartovného poľa tvorili už tradične deti a mládež Žilinského kraja, kde nechýbali ani naši študenti a študentky:

     • Ukážková otvorená hodina z nemeckého jazyka

      Dňa 3. 11. 2022 sa žiaci sexty a septimy zúčastnili ukážkovej otvorenej hodiny NEJ s témou „Nemčina znie pekne“. Žiaci formou hry a rôznych scénok nacvičovali nemeckú výslovnosť, osvojili si rôzne nemecké frázy a aktívne sa zapojili do komunikácie v nemčine.

      Naše poďakovanie patrí Doc. Mgr. Jane Juhásovej, PhD. z Katolíckej univerzity, ktorá pre nás túto hodinu pripravila a realizovala. Žiakom sa aktivity veľmi páčili a z hodiny si odniesli veľa poznatkov a zručností.

  • Partneri

   • {#1508} 2
   • eTwinning
   • Plán obnovy
  • Zvonenia

   Utorok 6. 6. 2023
  • Prijímacie skúšky 2023/2024 

   https://gymrk.edupage.org/a/vysledky 

  • Sledujte nás :

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Počet návštev: 15925120